SoundCloud'un ayakta kalması için yapması gereken 3 şey

SoundCloud'un ayakta kalması için yapması gereken 3 şey

SoundCloud, müzik fanlarına geçen ay personelinin neredeyse yarısını atarken oldukça korkuttu - insanlar indie müzik platformunun birkaç hafta içinde karnını çekeceğini düşünüyorlardı. Şans eseri, geçtiğimiz hafta ışık tutmaya yardımcı olacak 170 milyon dolarlık bir yatırımın golünü atan yeni bir hayat leasingine kavuştu.

Anlaşmada ayrıca, CEO Alexander Ljung'un yerini Vimeo exec Kerry Trainor'un alacağı belirtildi; Ljung yönetim kurulu başkanlığına devam edecek ve Eğitmen, COO pozisyonunda Vimeo'nun Michael Weissman'la birleşecek.

İhtiyaç duyabileceğiniz soundcloud beğeni arttırma paketi sadecce 10 liradan başlayan fiyatlarla SadeceOn’da sizleri bekliyor. Sadeceon’un güvenli ödeme sistemi ile içiniz rahat bir şekilde müzik listelerinize beğeni satın alabilirsiniz. Müziklerinizi daha fazla insana ulaştırmak, dinleyici sayınızı arttırmak ve paylaşımlarınızın beğeni sayılarını arttırmak için size sunulan uygun fiyatların tadını çıkarın!

Umarım bu, SoundCloud'un çalışma biçiminde bazı sağlıklı değişiklikler yapacaktır. Yalnızca üst yöneticiyi değiş tokuş etmenin ötesinde, daha canlı bir ekiple yeni bir bölüm başlattığı için şirketin hayatta kalması için yapabileceği birkaç şey var.

Abonelikleri ve lisanslamayı ince ayarla
SoundCloud'un en büyük sorunlarından biri, SoundCloud'un fazla para kazanmamasıdır (TechCrunch, 2016 gelirlerinin yalnızca 57 milyon dolar civarında olacağını tahmin etmektedir).

Ayrıca, büyük kayıt etiketleri ve distribütörleri ile yapılan lisans anlaşmalarında kısmen, şarkılarının, yaratıcıları tarafından remikslerle kullanıldığı yasal sorunlardan kaçınmak için ve kısmen ana akım müziği SoundCloud Go premium abonelik planının parçası olarak sunmak istemekten dolayı harcıyor.

Gerçek şu ki, insanlar SoundCloud'u indie melodiler için bir hedef olarak biliyor ve seviyorlar; Eğer mainstream müzik istiyorsanız, orada hemen hemen her büyük hizmette daha iyi. SoundCloud, söz konusu fırsatları durdurmayı, bu yasal zorlukların dinlenebilmesi için biraz para harcamanızı ve platformunu, dinlenenlere ulaşmak için platforma ihtiyaç duyan imzasız yaratıcılara ve küçük etiketler üzerine pazarlamayı düşünmelidir.

Eğer bu yol giderse, şirket dinleyicilere yönelik abonelik seçeneklerini azaltmak için iyi yapardı. Şu anda, ücretsiz bir plan ve iki ücretli plan var; daha pahalı olanı aylık 10 ABD dolarıdır - Spotify için ne ödeyeceğiniz kadar maliyetlidir ve "milyonlarca premium parça" içerir. SoundCloud'un indie kataloğunun reklamsızca tadını çıkarmak için tek bir ucuz seçenek sunmak, bol miktarda para üreten akışlı hizmetler ile rekabet etmeye çalışmaktan daha mantıklı olacaktır.

İçerik oluşturuculara yardımcı olmaya odaklanın
SoundCloud, birkaç dakika içinde müziğini almak isteyenler için mükemmel bir seçimdir ve yaratıcılar ayrıca analitiklere erişebilmekte ve şarkılarını satma seçeneği sunabilmektedir. Hatta podcasters eşit derecede destekler. Ancak şirketin bu milletlerin geri gelmesini sağlamak için yapabileceği çok şey var.

Analist Thomas Euler Temmuz ayında yazdığı gibi SoundCloud, sanatçıların Bandcamp'ın yaptığı gibi albümü ve eşyaları satmasına izin vermeyi düşünmeli; Hayranların bir defaya mahsus miktarlarda bağışta bulunmalarına veya Patreon'a düzenli olarak yapmalarına izin verecek bir sistem sunabilir.

Sanatçıların müzikleri lisanslamasına yardımcı olun
SoundCloud, platformundaki yeteneğin yoğun havuzuna dokunacak ve diğer içerik yaratıcılarına (dijital pazarlamacılığa katılan film yapımcıları ve markalar gibi) kendi projelerinde kullanabilecekleri müzik keşfetmelerine yardımcı olacak bir konumdadır; Ayrıca bu taraflar arasında anlaşmalar düzenlemeye yardımcı olabilirler ve bir kesim alabilirler. Yeni bir gelir kanalı açmanın yanı sıra, kariyerine yeni başlayan sanatçılar için bir başka para kazanma sorununu da çözüyor.

SoundCloud'un yeni liderlik anlayışıyla hizmetini sürdürmeyi nasıl seçtiğini görmek ilginç olacak; Umarım bu kararlar, CEO'lu Kerry Trainor'un yaratıcıların çıkarlarını göz önünde bulundurma konusundaki açıklaması doğrultusunda olacaktır ve bu süreçte şirketi biraz para kazanmaya hizmet eder.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar