Razer'in Oyuncular İçin Geliştirdiği Akıllı Telefonun Özellikleri

Razer'in Oyuncular İçin Geliştirdiği Akıllı Telefonun Özellikleri

Razer'in ilk akıllı telefonuna ait donanım özellikleri, GFXBench grafik karşılaştırma listesinde ortaya çıktı.

Oyuncu ekipmanları denince akla ilk gelen marka olan Razer’in bir seneden uzun müddettir bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı biliniyor.Ancak şu ana kadar bu aletin ne tasarımı ne de donanımı ile ilgili net bir bilgi edinilebilmiş değil. Dürüst olmak gerekirse Razer’in bu aleti hangi isimle piyasaya çıkaracağına dair bir ipucu bile bulunmuyor.

Bugüne geldiğimizde ise artık elimizde bir takım sızıntılar bulunuyor ve bu sızıntılar, Razer’in 1 Kasım’da ilk akıllı telefonunu tanıtacağını söylüyor. Üstelik bu alet sıradan bir donanımla değil, amiral gemisi özellikler ile kullanıcılara sunulacak.

 

GFXBench’in grafik karşılaştırma listesinde görüntülenen alet, 1440x2560 piksellik bir çözünürlükte 5.7 inç bir ekran ile piyasaya sunulacak. Çözünürlükten anlaşıldığı üzere bu alet Galaxy Note 8 veyahut LG V30’da olduğu gibi 18:9 değil, standart 16:9 ekran en-boy oranına sahip olacak.

Güç bölümüne geldiğimizde ise Razer’in ilk akıllı telefonu, bu sene amiral gemilerinde bulunan ve şu an piyasadaki en kuvvetli Android işlemci olan Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alacak. Ayrı olarak alette 8GB RAM ve 64GB depolama alanı olacak.

 

 

Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile çalışacak aletin 8MP ön kamerası ve 4K video kaydını destekleyen 12MP arka kamerası bulunuyor. Söylentilere göre Razer akıllı telefon, en tutkulu oyuncular için geliştirilmiş ve tasarlanmış.

 

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar