PlayStation şefi Andrew House 27 yıl sonra Sony'den ayrılıyor

PlayStation şefi Andrew House 27 yıl sonra Sony'den ayrılıyor

Sony Interactive Entertainment , başkan yardımcısı John Kodera'nın yerini almasıyla birlikte, 2011'den beri görevini yerine getiren Başkan - CEO Andrew House'u istifasını ilan etti.

52 yaşındaki CEO, yıl sonuna kadar başkan olarak kalacak. Sony'nin Playstation kolu, şirketin oyun endüstrisinde en üst sıralarda yer aldığını gördüğü House'un yanında büyüdü. Sony, bu mali yılda toplam 78 milyon adet Playstation satışa çıkardı. PS4'ün stratejisini ve lansmanını tanıttı. Görev süresince, PS4 Microsoft'un ve Xbox One' dan daha fazla satış yaptı.

 

House, orijinal PlayStation konsolunun lansmanına yardım etmeden önce kurumsal iletişimi sürdüren ve 27 yıldır Sony ile birlikte çalışıyordu. En son olarak, bir yıl kadar önce piyasaya sürülen ve bir milyondan fazla satılan şaşırtıcı derecede başarılı PlayStation VR kulaklık üzerinde çalıştı . House, "PlayStation 20 yılı aşkın bir süredir hayatımın büyük bir bölümünü oluşturdu, ancak rekor kıran başarıya imza atan işle birlikte şimdi yeni zorlukları takip etmem için doğru zaman gibi görünmüyordu" dedi.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar