Öğrenci yurdu

Öğrenci yurdu

Okulların açılmasıyla birlikte kayıt olan yüzbinlerce kız öğrencinin bir kısmı yurtları tercih etmekte.

Yurtların güvenliği, temizliği, şehire yakınlığı gibi unsurlar aileler tarafından önemsenmekte. Onlarca kız yurdu olmasına rağmen seçilen öncü yurtlardan biri arinakizyurdu hedefini dahada büyütme yolunda ilerliyor kendi sözü olan "Ankara kız öğrenci yurdu denildiği vakit akla gelen isimlerden biri olmayı hedefleyen ve bu hedef uğruna tüm imkanları ile çalışmalar gerçekleştiren Arina, yeni dönem kayıtlarında siz öğrencilerimize kapılarını açıyor. Öğrencilik hayatı oldukça zor bir süreçtir. Ankara’da kız öğrenci olmak ayrı bir öneme sahiptir. Her sene yüzbinlerce öğrencinin kayıt yaptırdığı Ankara’da bulunan üniversiteler, öğrenci yurtları ve yerleşkeler sürekli yenilik içerisine girmektedir." Cümlesinde her soruyu cevaplamış desek yalan olmaz. Kendisinden olabildiğince bahsedip bir nebze akılda canlanan bir öğrenci yurdudur. 

Bir sürü projeye imza atan Arina kız öğrenci yurdu, şehirde çoğu alana çok yakın olmasıyla yurtta kalan öğrencilerin vakit yönünden avantajlı olmasını sağlıyor.Sitesinde bahsettiği yakın olduğu yerler aşağıdaki gibidir,
⦁    Kolej metro durağı
⦁    TED Üniversitesi
⦁    Ankara Üniversitesi Di ve Tarih Coğrafya Fakültesi
⦁    Ankara Üniversitesi Hukuk , Siyasal Bilgiler ve iletişim Fakülteleri
⦁    Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi
⦁    Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi ve Diş hekimliği Fakültesi
⦁    Ankara Üniversitesi Beşevler Kampüsü
⦁    Gazi Üniversitesi Beşevler Kampüsü
⦁    Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi
⦁    Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi,İletişim Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi
⦁    Başkent, Çankaya, Atılım, Bilkent, Hacettepe, Tobb, Odtü, Ufuk,Turgut Özal Üniversiteleri Servis durakları gibi yerlere giderken metro ile yaklaşık olarak 10 dakika içerisinde varmak istenilen yere ulaşılabilir.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar