Microsoft, Şifre Unutma Derdini Ortadan Kaldıracak Yeni Klavyesini Duyurdu!

Microsoft, Şifre Unutma Derdini Ortadan Kaldıracak Yeni Klavyesini Duyurdu!

Microsoft Yeni Parmak İzi Okuyuculu Klavyesini Duyurdu, Microsoft, Surface bilgisayarların müsaadeden giden yeni kablosuz klavyesini duyurdu. Yeni klavye parmak izinizi okuyabiliyor.

Microsoft, yeni tasarım mükemmeli Surface dizüstü bilgisayarlarını duyurduktan sonra, şimdi de bu aletlerin ışığında etraf birimleri duyurmaya başladı. Şirket, yeni duyurduğu kablosuz klavye ile yeniden Surface şıklığını yakalamayı muvaffak olmuş.  Üstelik bu güzel klavyeyi sadece Surface bilgisayarlarda değil, Windows 8.1 ve üstü, MacOS 10.10.5 ve üstü, Android 4.4.2 ve üstü ve iOS 8.1 ve üstü işletim sistemini destekleyen tüm aletlerde kullanıma açıyor.

Bluetooth 4.0 ile bağlanan alet, güzel tasarımı dışında bu aralar amiral gemilerinin baş belalısı olan parmak izi okuyucusu ile dikkat çekiyor. Tuşlarından birisi sayesinde parmak izinizi okuyabilen kablosuz klavye, Windows 10’da şifrenizi girmeye gerek kalmadan tek bir tuşla seansı açabilmenizi sağlayacak. Parmak izi okuyucu sadece seans açmakta kullanılmıyor. Windows Hello ile çalışan rastgele bir uygulamaya girebilir ve rastgele bir şifre girmeden istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun için parmak izinizi okutmak yeterli olacak.

Kullanışlı bir tasarımla gelen klavyenin üzerinde chicklet tuş düzeni var. Bu düzen, klavyenin tuşlarının küçük çıkıntılarının olduğu vaziyetlerde olur. Bilhassa yazı kullanan kullanıcılar bu klavye yapısını seçenek ederler.

Microsoft’un çağdaş klavyesi yakında Microsoft Store ve diğer perakende satış mağazalarında 130 dolar(458 TL+vergi) karşılığında satışa sunulacak. Bu ücretlerle da görmüş olduk ki günümüzde etraf birimlerinin ücretleri da akılalmaz oranlarda artış gösterdi.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar