Logitech, Kablosuz Pad'in Şarj Ettiği Yeni Faresini Duyurdu!

Logitech, Kablosuz Pad'in Şarj Ettiği Yeni Faresini Duyurdu!

Bazen ince ayrıntıları görmek gerekiyor. Akıllı aletlerle arşa çıkan kablosuz şarj teknolojileri aslında hayatımızın bir çok alanında kullanılabilir. Logitech ise yeni faresi ve kablosuz şarj pad'iyle tuttuğunu koparmış.

Artık Logitech’in bilgisayarlarımızı daha da kullanıcı arkadaşı haline getiren ürünlerinin kalitesi ile ilgili tartışmaya yer yok. Firma bu arada bu donanımların imalatında sektörünün Apple’ı konumunda.

Kablosuz şarj pediyle gelen Powerplay teknolojisi, firmanın en son tanıttığı mükemmellerden. Bu teknoloji sayesinde fareniz daimi şarj oluyor ve kullanım kesinti yaşamıyor. Kullanıcıların büyük bir bölümü şarjlı farelerin ivedi bozulmasından ve girişlerinin deforme olmasından yakınıyordu. Açıkçası bu teknoloji ilaç gibi olmuş:

Fare altlığınızı onu şarj etmek için kullanmak fikri bugüne kadar bir hayli kişi tarafından düşünülmüş olabilir. Ancak ehemmiyetli olan fikirleri uygulamak ve başarılı işler ortaya koymaktır. Zira firma bu teknolojiyi sunmak için 4 seneden fazla çalıştığını öne sürüyor. Nitekim bataryanın, pad'in her köşesinde dolaşan farenin için şarj olması için 27,5 x 32 santimetrelik alanı kablosuz şarj donanımıyla kaplamak gerekiyor.

Aletin şu an için Mac platformunda çalışıp çalışmayacağı ise sual işareti. Ayrı olarak kablosuz şarj aletleri PC’lerin kablosuz irtibatlarını zayıflatabiliyor ve aletin netlikle test edilmesi gerekiyor.

Logitech, 100 dolarlık bir etiketle ürünü piyasaya Ağustos ayında çıkartacak. Logitech G Powerplay pad'inin yanında, onunla uyumlu olan fare modelleri G703 ve G903 arasında seçim yapmak olası olacak. G903’ün 150, G703’ün ise 100 dolarlık yaftaları bulunuyor. Toplam fiyatı 200 ile 250 dolar arasında değişecek olan ürünlerin ülkemizdeki ücretleri ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar