Larry Page'nin yeni başlangıcı 2017 yılının sonuna kadar uçan araçları getirme sözü veriyor

Larry Page'nin yeni başlangıcı 2017 yılının sonuna kadar uçan araçları getirme sözü veriyor

Uçan arabaların geleceği o kadar gerçekçi görünmedi. Alphabet CEO'su ve Google'ın kurucu ortağı Larry Page 'ın desteğiyle Silikon Vadisi'ndeki yeni başlangıç alan Kitty Hawk nihayet bugün devreye girdi - elektrikli uçan araçlarının yıl sonuna kadar kitlelere ulaşabileceğini taahhüt etti.

Şirket, eski X şefi ve Google'ın kendi kendine çalışan otomobil üreticisi Sebastian Thrun'un liderliğinde olacak ve daha önce Kitty Hawk'ı ilk defa tanıtmak için Twitter'a geçti.

Söz konusu tweet, şirketin yaklaşmakta olan Flyer elektrikli uçaklarının bir prototipinin yanı sıra Kitty Hawk web sitesine bir bağlantı ve "kişisel ulaşımın geleceğini" değiştirme yönünde iddialı söz verdi.

Kitty Hawk'ın fütüristik tekli pilotu Flyer'da aşağıdaki videoda bir göz atabilirsin.

New York Times'a göre, filmin şirketin duruşmalarından birinde San Francisco yakınlarındaki bir göle kaydedildiği bildirildi.

NY Times, açık havada oturan aracın ağırlığının yaklaşık 220 kilogram olduğunu ve havaya uçması için sekiz adet pille çalışan bir pervaneyi (bir sürat teknesi kadar yüksek) pakete ettiğini belirtti.

İlginç bir şekilde, yayın şunu ekliyor - hafif tasarımı sayesinde müşteriler, mevcut Federal Havacılık İdaresi yönetmelikleri uyarınca herhangi bir özel lisansa gerek duymadan uçaklarını uçurabilecekler. Ancak bu yalnızca seyrek nüfuslu alanlar için geçerlidir.

Kitty Hawk'ın uçan aracı yıl sonuna kadar pazara sürme hedefine rağmen, ön siparişler şimdilik itibariyle hala kapalı. Bununla birlikte, Kitty Hawk'a 'Flyer Discovery Member' olarak abone olmak için 100 dolardan bir defalık bir ücret ödeyebilirsiniz.

Uçaklarla ilgili güncellemelere ve yaklaşan gösterilere erken erişmenin yanı sıra, üyelik aynı zamanda Flyer'in fiilen piyasaya sürülmesinden sonra size 'öncelikli yerleştirme' ve 2.000 dolarlık bir indirim hakkına da sahip olacak.

Fiyat henüz belirlenmemiş olsa da, havacı tekli binici hakkında daha ayrıntılı bilgi için Kitty Hawk'ın web sitesine gidin.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar