Kişisel markanız neden yüksek kalitede fotoğraf çekmeyi hak ediyor?

Kişisel markanız neden yüksek kalitede fotoğraf çekmeyi hak ediyor?
Kaynak: Paul Gilmore/Unsplash

Herkesin bir markası var, ancak bazılarımız potansiyelini başkalarına oranla daha yetenekli.

Otantik fotoğraf, markanız için neden bu kadar önemlidir?

Kişisel markanızı güçlendirmek için fotoğrafçılığın kullanılması, insan beyninin görsel doğasından yararlanmanın mükemmel bir yoludur. Çevrimiçi bir işletme yürütüyorsanız veya çevrimiçi bir portföy oluşturuyorsanız, yüksek kaliteli, otantik fotoğraf markanızın kişiliğini sağlamada çok önemli bir rol oynayacaktır. Konumunuzu uzman olarak geliştirmenin ve okuyucularınızla veya müşterilerinizle anında bağlantı kurmanın en etkili yollarından biridir.

Markaların logolar, renkler ve tipografi hakkında takıntılı tuttuğu gibi güçlü bir kişisel marka, profesyonel çekim tonlarına ve çekici fotoğrafçılığa yatırım yapmanızı gerektirir. Mesleğiniz ne olursa olsun, ciddiye alınmanın tek yolu profesyonel bir yüz vermenin olmasıdır. İnsanların sizi daha kolay tanıması ve itibarını artırması için her sosyal medya kanalınız, e-posta ve kişisel web sitenizde aynı yüz yoğunluğunu kullanmaya çalışmalısınız. Fotoğraflarınızın çekildiği stil, giydiğiniz kıyafetler ve yüz ifadeleriniz aynı zamanda insanların algılamalarını da etkileyecektir, bu yüzden yeterince düşünceye dikkat edin.

Harika görünümlü fotoğraf kişisel markanıza bir başka güven ve çekim katmanı sağlayacaktır. Görsel ipuçlarını işlemek için beyne 30 saniyeden daha az bir süre kaldığını biliyoruz; bu nedenle blogunuzun veya web sitenizin cesur, güzel resimlerle doldurulması kullanıcıların ilgisini çekip korumak ve benzersiz bir görüntü oluşturmak için size yardımcı olacaktır. Profesyonel fotoğrafların tüm avantajlarından yararlanmak için en başından markanızın görsel stilini oluşturduğunuzdan emin olun, böylece kullandığınız tüm resimler genel değer teklifinizle hizalanır. Görsellerinizi, çevrimiçi olarak bulunan diğer tüm içeriklerden ayırmak için, adınızı, alan adınızı, logonuzu, özel efektinizi veya ürettiğiniz içerikle çalışan başka herhangi bir şeyi ayırt etmek için biraz şeyler eklemeyi düşünün.

Çevrimiçi indirilebilen tüm ücretsiz, yüksek kaliteli stok görüntüleri sayesinde, profesyonel görünümlü web siteleri ve bloglar oluşturmak her zamankinden daha kolay hale geliyor. Bedava resim depolar, kişisel markalaşma halatlarını öğrenmeye yeni başlayan ve çaylak hatalarından kaçınmak isteyenler için ideal bir seçenektir; çünkü bir markayı sıfırdan oluşturmak ve şekillendirmek, insanların sizin için olumsuz algılarını değiştirmeye çalışmaktan daha kolaydır .

Sıklıkla web'deki birkaç web sitesinde görülen ancak benzersiz görüntülere çok fazla para harcayacakları ücretsiz stok görüntüleri kullanmak istemeyenler için Depositphotos'un esnek ve düşük taahhütlü bir şey olabilir Keşfetmeye değer. Ayrıca, fotoğraflarınızı markalı görsellere dönüştürmeniz ve onları farklı sosyal medya kanalları için optimize etmeniz gerektiğinde, Canva veya Snappa gibi ücretsiz araçlar da harika.

1 2 3 4 5 6

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar