Kişisel markanız neden yüksek kalitede fotoğraf çekmeyi hak ediyor?

Kişisel markanız neden yüksek kalitede fotoğraf çekmeyi hak ediyor?
Kaynak: Paul Gilmore/Unsplash

Herkesin bir markası var, ancak bazılarımız potansiyelini başkalarına oranla daha yetenekli.

Görsellerin gücü

Etkili bir kişisel marka oluşturmaya gelince, oyunda birçok unsur var. Kişisel markamız için güçlü bir temel oluşturmak için, değerlerimiz ve tutkularımız gibi, karakterimiz ve kişiliğimizin kök saldığı orijinal özelliklere dokunmamız gerekir. Dünyaya yansıtmak istediğimiz görüntüyü net bir şekilde kavradığımızda, kişisel marka stratejimizi özetlemeye başlayabilir ve bize sunulan araçların topçuluğundan yararlanabiliriz.

Tanınabilir bir kişisel marka oluşturmak için temel unsurlar, yaratıcılık, güvenilirlik, profesyonel görsel sunum (fotoğraflar, renkler, tasarım, e-posta imzası vb. Yoluyla), güçlü bir online varlığı, unutulmaz olma ve tutarlı olma özelliklerini kapsar. Her bir öğeyi nasıl uygulayacağınızı titizlikle planlamak ve hepsini tutarlı bir 'hikaye' içine bağlamak önemlidir. Bu yazının uğruna, sadece görsel iletişimin ve özellikle de profesyonel fotoğrafçılığın önemi üzerinde duracağız.

İnsan beyni görsel bir alettir. Her gün yaptığımız 35.000 uzaktan bilinçli kararlardan yüzlerce kişi, sabahları giymeyi seçtiğimiz kıyafetten öğle yemeğimize ve özel durumlarda satın aldığımız çiçeklerden görsel ipuçları ile hareket ediyor. Bu kararların bazıları alışkanlıklar haline geldi, dolayısıyla onlardan haberdar değiliz, diğerleri geçmiş tecrübelerden, kişisel zevklerimizden, trendlerimizden veya pazarlama ve reklamcılık gibi çeşitli dış güçlerden etkilenebilir. Neden Adidas'da Nike spor ayakkabıları seçelim? Ya da Jamie Oliver'ın yemek kitabı satın alabilir, büyükanne'nin en iyi tariflerinden bir parça almadınız mı? Çünkü öncelikle gözlerimizle yemek yiyoruz ve alışveriş yapıyoruz ve ilk izlenimler üzerine çok sayıda karar verelim. Aslında, birileri için bir izlenim oluşturmak 30 saniyeden az sürer, bu yüzden önemlidir.

1 2 3 4 5 6

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar