İPhone X Türkiye'de Ne Kadar

İPhone X Türkiye'de Ne Kadar

Apple'ın 10. senesi için, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri ile beraber duyurduğu, iPhone X'in Türkiye satış ücreti belli oldu.

Apple'ın 10. senesini kutladığı, Keynote etkinliğinde duyurduğu, merakla beklenen iPhone X'un Türkiye ücreti belli oldu. Apple'ın resmi sayfasından izah eden ücretlere karşın hala ön satış ve resmi satışa çıkma tarihi izah etmedi. 64 gb ve 256 gb'lık modelleri bulunacak olan alet ise bunu destekler nitelikte iki ayrı ücretten piyasaya girdi. 

 

 

İPhone 8 ve iPhone 8 Plus'ın da ücretini açıklayan Apple, Türkiye satış ücretlerinin bir tık üstünde olduğunu kabul etmemiz şart olan iPhone X'un ücretlerinin, şu an için ülkemizdeki akıllı telefon piyasası içerisinde de oldukça pahalı bir ücrete sahip olduğunu belirtelim. iPhone X'un Türkiye için resmi fiyatlandırması ise, iki model için de şöyle: 

 

 

  • iPhone X 64 GB - 6.099 TL 

 

  • iPhone X 256 GB - 6.899 TL 

 

Hemen hemen 7 bin lira gibi akıl almayacak bir çıtaya erişen akıllı telefonun 256 Gb'lık sürümü ne kadar tutacak bilinmez. Ancak telefonun giriş düzeyi modelinin bile oldukça pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

 

 

Ayrı olarak iPhone X'un ekranıyla alakalı çıkan haberler, bu paranın bu telefona verilmesiyle alakalı de insanda ciddi bir şüphe oluşturuyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar