İOS 11.1 Özellikleri

İOS 11.1 Özellikleri

iOS 11.1 yayınlandı. Bu haberimizde sizlere yeni özellikleri ile beraber nelerin geldiğini paylaştık. Sizin de gözünüze çarpan ayrıntılar varsa yorum bölümünden belirtmeyi unutmayın.

iOS 11 çıktı çıkmasına, ancak arkasında her yeni işletim sisteminde olduğu gibi pek çok hata getirdi. Bu hataların büyük bir bölümünü giderip, üzerine yeni özellikler getiren iOS 11.1 ise bir gün evvel yayınlandı. Peki, yayınlanan bu yeni özelliklere neler geldi? Bugün, güncelleme ile beraber gelen yeniliklere göz gezdiriyoruz.

 

 

Emoji

iOS 11.1 ile beraber 70’ten fazla emoji ilave etti. Genel olarak yüz ifadelerine odaklanan emojiler, kendinizi daha iyi dile getirmek için güzel yardımcılar olacak. 

 

3D Touch App Switcher

iOS 11’de kaldırılan 3D Touch App Switcher özelliği, yanlış bir karar olduğu anlaşılarak geri döndürüldü. Pek çok kullanıcı bu özelliği kullanmıyormuş gibi gözükse de günlük kullanımda yardımcı bir program olarak dikkat çekiyor.

 

Klavyedeki Emoji Önerisi Arttı

 

iOS 11.1 özelliği ile beraber hızlı klavye teklif bölümünde bir emoji teklifi yerine 3 teklif ansızın yapılacak. Son zamanlarda iyiden iyiye artış gösteren emoji kullanımı için güzel bir tercih oldu.

Pil Ömrü Uzadı

iOS 11 kullanıcılarının en büyük yakıntısı bu konudaydı. Daha önceki aletler başta olmak üzere tüm telefonların pilini sömüren iOS 11, iOS 11.1 ile dizginlendi. Geçtiğimiz hafta iOS 11.1 Beta 5’de pil meselelerinin büyük oranda giderildiğini izah etmiştik. Resmi güncelleme ile bu mesele kökten analiz edildi.

Peki Başka Ne Var?

Apple, her özelliğinde olduğu gibi bir takım UI öğelerinde ve animasyonlarda ufak farklıklar yaptı. Animasyon geçişlerini daha yumuşak yapmaya çalışan Apple, geçişlerin sonlarına doğru animasyonu yavaşlatıyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar