İnstagram Yeni Özelliğini Kullanılabilir Hale Getirdi

İnstagram Yeni Özelliğini Kullanılabilir Hale Getirdi

Instagram, alışveriş yapma hususi durumunu yeni kullanıcılarının kullanıma sundu. Çok yakında bu özelliğin tüm hayattaki kullanıcılara sunulması planlanıyor.

Instagram, 2016'ın Kasım ayında kullananların uygulamadan ayrılmadan satın almaya yönlendirmek amacıyla alışveriş yapma hususi durumunu test etmeye başlamıştı.

 

 

1 senedir geçindiren ''Alışveriş Yapma'' hususi durumunun kullanıcı kitlesini genişletmek için Instagram, Bigcommerce kullanıcılarına da bu özelliği kullanıma açtı. Sadece ödeme adımına geçmek için uygulama dışına çıkmanız ihtiyaç duyulan hususiyet, bir süredir sırf ABD'de ki küçük bir gurup kullanıcıya açılmış durumdaydı.

Şu an dahi test aşamasında olan bu özelliğe Bigcommerce kullanıcılarının da dahil olması, özelliğin yakın bir sürede daha geniş kullanıcı kitlesine açılacağının sinyali durumunda.

 

 

İlk etapta 20 Amerika merkezli perakende markasının kullanımına sunulan bu özellik, yakın zamanda tüm dünyaya sunulacak. 2 milyondan fazla reklam sağlayan sayısına ulaşan Instagram, alışveriş yapma niteliği yardımıyla firmaları kendisine reklam vermesine teşvik ediyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar