Google dan Yeni Cihazlar Ve Yeni Pixel 2

Google dan Yeni Cihazlar Ve Yeni Pixel 2

Google, yeni akıllı telefon modelleri Pixel 2 ve Pixel 2 XL ile yeni ürünlerini tanıttı.

Kaliforniya eyaletinde yapılan sunumda, yeni telefon modellerinden Pixel 2'nin 5 inch (12,7 santimetre) AMOLED ekrana ve 1920x1080 çözünürlüğe, Pixel 2 XL'nin de 6 inch (15,2 santimetre) pOLED ekrana ve 2880x1440 çözünürlüğe sahip olduğu belirtildi.

 

Kameraya Yapılan Yenilikler

Sunumda, her iki modelin 12.2 megapiksel arka kamera ve 8 megapiksel ön kameraya sahip olduğu kaydedilirken, kamera kalitesi değerlendirme kuruluşu DxOMark'ın verilerine göre, yeni modellerin kameralarının 100 üzerinden 98 puan alarak, cep telefonu piyasasında en yüksek puana sahip olduğu vurgulandı.

 

Kısa Sürede Şarj Ve Uzun Ömürlü Batarya

Her iki telefon modelinin 15 dakikalık hızlı şarj ile 7 saat pil ömrüne erişebildiğine dikkatin çekildiği sunumda, telefonların suya ve toza karşı dayanıklı olduğunun ve arka taraflarında parmak izi okuyucu bulunduğunun altı çizildi.

 

İç Özellikler

Sunumda, 4 GİGABYTE RAM ile 64 GİGABYTE veya 128 GİGABYTE belleğe sahip telefonların, Snapdragon 835 işlemci ve Android Oreo işletim sistemiyle donatıldığı bilgisi paylaşıldı.

 

Telefonların, "Always-on-Display" özellikleri sayesinde ekranlarının kapalı olduğu sırada saat, tarih, kalan pil ömrü ve ortamda çalan müzik bilgilerini kullanıcılara gösterdiği bilgisine yer verilen sunumda, "Active Edge" teknolojisi sayesinde telefonların kenarlarına dokunarak kullanıcıların  "Google Assistant"a emir verebileceği de kaydedildi.

 

Sunumda, her iki telefonun "Augmented Reality" (Arttırılmış Gerçeklik) teknolojisini desteklediğine işaret edilirken, kullanıcıların "AR Stickers" ile resimlerine ve videolarına animasyonlar ilave edebilecekleri vurgulandı.

 

Sunumda ayrı olarak, "Smart Lens" teknolojisi sayesinde her iki telefonun kameralarıyla çekilen resimlerdeki bilgileri internette araştırabilecek kullanıcıların, resimlerdeki yer, dizayn ve diğer bilgilere Google'ın arama motoru sayesinde erişebileceğinin altı çizildi.

 

İyi Hoşta Bu Telefonun Ücreti Ne Kadar?

Siyah, beyaz veya açık mavi renklere sahip olan Pixel 2'nin 649 dolardan (2 bin 320 lira), siyah ve siyah/beyaz renklere sahip olan Pixel 2 XL'nin de 849 dolardan (3.000 34 lira) piyasaya sunulacağı bildirildi.

 

Ayrı olarak, iki modelden birini satın alacak kullanıcıların fiyatsız olarak Google Photos ve Google Drive'dan yararlanabileceği ve resimlerini buralara yükleyerek telefonlarında bellek meselesi yaşamayacakları bilgisi de paylaşıldı.

 

Dizüstü Platform

Google ayrı olarak, ilk sesli komut işlevine sahip olan yeni dizüstü bilgisayarını tanıttı.

Firmanın yeni dizüstü bilgisayarı Google Pixelbook'un 10 milimetre inceliğe ve 1 kilogram ağırlığa sahip olduğunun vurgulandığı sunumda, ürünün 12.3 inch (312,4 santimetre) ve 235 ppi Quad HD LCD ekranının bulunduğu açıklandı.

 

Sunumda, Intel Core i5 veya i7 işlemciye sahip olan ürünün 16 GİGABYTE RAM ve 512 GİGABYTE hard disk kapasitesine kadar yükseltilebileceği kaydedilirken, ürünün dizüstü bilgisayar veya tablet şeklinde de kullanabileceği vurgulandı.

 

Chrome OS işletim sistemine sahip ürünün ayrı olarak, "Google Pixelbook Pen" isimli akıllı kalemle de uyumlu olduğu ve kullanıcıların bu kalemle yazı yazma, çizim yapma ve tertip etme gibi işlemler yapabileceği belirtildi.

Peki Bu Harika Dizüstü Bilgisayarın Ücreti Ne Kadar?

Google Pixelbook'un 999 dolardan (3.000 570 lira) başlayan ücretlerle, Google PixelBook Pen'in ise 99 dolardan (354 lira) satışa sunulacağı bildirildi.

 

 

Google Başka Nelerin Tanıtımını Yaptı

 

Google, sanal gerçeklik, kulaklık ve akıllı hane ürünlerini de tanıttı.

"Google Daydream View" isimli "Virtual Reality" (sanal gerçeklik) gözlüğünün 99 dolardan (354 lira) piyasaya sunulacağı belirtildi.

Sunumda, "Google Pixel Buds" isimli yeni kablosuz kulaklıklarının, kullanıcılara kendi dilleriyle başka diller arasında "gerçek vakitli" tercüme yapabileceği vurgulandı ve ürünün 159 dolardan (568 lira) satılacağı kaydedildi.

 

 

"Google Clips" isimli yeni taşınabilir cep kamerasının ise 249 dolardan (890 lira) piyasa sunulacağı aktarıldı.

Sunumda ayrı olarak, sesli komutları anlayabilen, cevaplayabilen ve müzik çalabilen akıllı hane asistanlarından Google Home Mini'nin 49 dolardan (175 lira), Google Home'un 129 dolardan (461 lira), Google Home Max'in de 399 dolardan (bin 426 lira) satılacağı bildirildi.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar