Google artık Arama'da 'en iyi torrent siteleri' döngüsü göstermiyor

Google artık Arama'da 'en iyi torrent siteleri' döngüsü göstermiyor
Kaynak: thenextweb

Google, artık korsanların iyi torrent sitelerini çabucak bulmalarını kolaylaştırmıyor.

Şirketin, popüler torrent platformlarını doğrudan Arama'nın üst kısmında görüntülemeye başladığını bildiren sayısız rapordan sonra, internet devi şimdi hatasını değiştirdi ve söz konusu dönen caddeyi kaldırdı.

Daha önce, anahtar dizini 'torrent siteleri' veya 'en iyi torrent siteleri' arayan kullanıcılar, The Pirate Bay, RARBG ve IsoHunt gibi kötü şöhrete sahip torrent sitelerine bağlanan seçkin bir atlı araba ile sunuldu.

Atlı araba aynı zamanda Hulu ve Crackle gibi meşru akış servislerini Putlocker ve Alluc gibi yasadışı alternatiflerin yanısıra yanlış bir şekilde önermiş gibi görünüyordu.

Bu gafete yanıt olarak, Big G'nin bir sözcüsü daha sonra, görüntülenen sonuçların hepsinin "algoritmik olarak üretildiğini" ve "[şirketin] bu özellik için ne akılda bulunduğunu yansıtmadığını" açıkladı ve Google, Gelecekte bu hataları önlemek için algoritmayı ayarladı.

Yasadışı akış hizmetlerini 'akışlı siteler' aramalarından filtrelemenin yanı sıra, Google da atlıkarınca siteleri torrent sitelerini görüntüleme konusunda tamamen engelledi.

Bunun yerine, 'en iyi torrent sitelerine bakmak', Torrent Freak'ten "2017'in En Popüler 10 Torrent Sitesi" hakkında kısa süre önce yazılan bir blog yazısının kesik halini kaldırıyor. Kullanıcılar burada hala popüler torrent sitelerinin bir listesini bulabilirken, görüntülenen sonuçlar artık doğrudan onlarla bağlantılı değil.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar