EVE Online Artık Mobil Cihazlara Geliyor

EVE Online Artık Mobil Cihazlara Geliyor

Keşfedilmeyi bekleyen devasa evrende savaşlarınızı, telefonunuzun küçük ekranında, online olarak çok sayıda oyuncuyla beraber oynayabileceksiniz.

EVE Online’ın uçsuz bucaksız bilim kurgu evreni, cep telefonuna geliyor. EVE’in yapımcısı CCP Games bugün yaptığı izahla, çok sayıda kişiyle oynanan oyunun yeni bir sürümünün, önümüzdeki sene içerisinde dünya çapında yayınlanmadan önce, yakında, birkaç ülkede yayınlanacağını duyurdu. Project Aurora olarak adlandırılan oyun fiyatsız olarak oynanabilecek . Oyun, Fin’li mobil stüdyosu ‘PlayRaven’ tarafından geliştiriliyor.

 

Oyuncuların keşfedebilecekleri baş döndürücü şekilde karmaşık bir evren sunan yeni oyun, ilk defa 2003 seneninde yayınlanan EVE'ye şaşırtıcı şekilde benziyor. CCP’nin CEO’su Hilmar Veigar Petursson yaptığı bir izahta “Eve evrenini, platforma ve EVE hayranlarına uygun tarzda, senelerdir mobil aletlere getirmekti amacımız'' dedi.

Firmanın gelecek yapımla alakalı olarak yaptığı anlatım şu şekilde:

“Project Aurora’da oyuncular, galaksinin merkezini hükümdarlıkları altına alarak evrenin en kuvvetli birlikteliği olmak için beraber çalışmak zorundalar. Project Aurora, destansı oyuncu bölümleriyle dolu, çok sayıda kişiyle oynanabilecek bir mobil evren yaratacağız.''

Bununla beraber Aurora, popüler oyunun ilk yan ürünü olmayacak; CCP, bu arada,  bir uzay savaşı oyunu olan ‘EVE Valkyrie’yi yayınlayarak, sanal gerçeklik ortamına da giriş yapmıştı. Geçtiğimiz sene eskimeye başlayan oyunu canlandırma yerine yapılan bir teşebbüste CPP, EVE' yi fiyatsız oyun olarak sunma tasarılarını izah etmişti. Geliştirici firma yaptığı izahta şöyle  demişti: “Gösterişli havuzumuza daha fazla kişiyi getirebilmek için elimizden geleni yapıyoruz.”

 

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar