Elon Musk'un fütüristik tünel sistemi inanılmaz ve imkansız görünüyor

Elon Musk'un fütüristik tünel sistemi inanılmaz ve imkansız görünüyor
Kaynak: The Verge

Tesla oluşturduktan sonra, Hyperloop'u harekete geçirdi ve daha fazla insanı uzaya göndermeye çalıştıktan sonra Elon Musk sıkıcı bir şirkette çalışıyor. Ve sıkıcı bir şekilde, yere delikler açmak demek istiyorum.

Musk, bu yeni girişimin - kısacası Sondaj Şirketi olarak adlandırılan - bir süre için alay etti; Halihazırdaki amacı günlük otomobillerin kullanabileceği bir yer altı tüneli ağı oluşturarak LA trafiğini durdurmaya yardımcı olmaktır. Dün, bir SpaceX çalışanı "Nannie" olarak adlandırılan - delikleri yaratacak olan makinenin bir fotoğrafını yayınladı.

Temel olarak, arabalar, yeraltı tüneli ağına götüren bir yolun kenarında asansör platformlarına binebilirler. Bununla birlikte, sadece başka bir yeraltı yaya yolu olmaktan ziyade arabanız saatte 124 mil hızlayabilen bir demiryolu sisteminde taşınır. Videoda bile bazı toplu taşıma araçları var.

Adamın Mars'a insanları bulmaya çalıştıklarını biliyorum, ama bu henüz onun en tuhaf düşüncesi olabilir. Şirket birçok düzenleyici engeli geçmek, bir şekilde mevcut altyapı altında dev delik oluşturmak ve Kaliforniya depremleri ile uğraşacak kadar güvenli olması gerekiyor.

Fakat eminim, Musk ve ekibi 250 kelimelik alanda daha fazla düşünceye sahiplerdi. İşte LA trafikte bir kez ve herkes için bir çözüm umuyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar