CS:GO'da yeni Dust2 Hakkındaki Ön Bilgilendirmeler

CS:GO'da yeni Dust2 Hakkındaki Ön Bilgilendirmeler

Counter Strike: Global Offensive'a gelen geliştirmeler ile yenilenen Dust 2 haritası ile ilgili yapılan yorumları ve harita incelemesini derledik.

Counter Strike: Global Offensive oyuncularının en çok oynadığı harita olan Dust 2, şu sıralar betada geliştirilmiş sürümüyle test ediliyor.

Daha önceki haritaya göre pek çok yenilik getiren Valve, bunları kullanıcıların gözüne sokmadan yapmak istemiş, ancak en ince ayrıntıların dahi önemli olduğu bir haritada ince ayarlar demek, tüm haritanın değiştiği anlamına gelir.

Bu işin altından çok iyi bir şekilde kalkmış gibi gözüken Valve, haritayı test eden oyunculardan pozitif açıklamalar alıyor. Daha betada olduğu için bir hayli hata düzeltmesi ve farklıklar olacaktır, ancak bu hali dahi oyuncuların beğenisini kazanmış vaziyette.

Daha önceki Dust 2 haritasına göre 4 kat daha kaliteli dokular sunan Valve, haritayı gerçekçi bir görünüme sokmakla beraber oyunun o eğlenceli bölümünden ödün vermemiş gibi gözüküyor. Bir oyuna gerçekçilik girdiği sürece eğlence bölümünü oyunculara hissettirmek daha zor oluyor.

 

İlk Dust ve Dust 2 haritalarını geliştiren David Johnson, “bence özgün Dust ve Cobbe haritalarında yapılanlar gibi herkes, kimi düzen farklıkları bekliyordu” diye konuştu. “Benim yapmadığım bir Dust haritasında oynamak için sabırsızlıkla bekliyorum” diyen Johnson, yeni haritayı beğendiğini belirtti.

CS:GO Level Agency’i tasarlayan ve şu anda DICE’da çalışan Patrick Murphy, Johnson’a tam olarak katılmıyor. “Düzeyi değiştirmeye çalışıyor olabilirler” diyen Murphy, bu izahlarının dışında, “Belki de kimi şeyler aynı kalmalıdır. Bu bir kültürel miras sorunu olabilir” diyerek daha önceki haritanın özel bir yerinin olduğuna vurgu yaptı.

 

3kliksphilip isimli YouTube kanalı yeni harita konusunda bir video çekerek, oyuna ilave eden tüm yeni özellikleri ayrıntılı bir şekilde göstermiş. Bilhassa kimi bölgelere ilave eden direkler, kapı önlerine bomba atma ile ilgili oyuncuların yeni strateji kapısı olacaktır.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar