Coca-Cola’dan 1 Milyon Dolar Ödüllü Yarışma: İstediğimiz Tadı Bulun, Parayı Alın

Coca-Cola’dan 1 Milyon Dolar Ödüllü Yarışma: İstediğimiz Tadı Bulun, Parayı Alın
Kaynak: WebTekno

Coca-Cola, naturel ve emin olmasının yanı dizi kalori içermeyecek ve içeceklerle karıştığında şekerle aynı hazzı verecek bir terkip bulana 1 milyon dolar mükafaat verecek.

Coca-Cola, bu zamana kadar hiçbir meşrubat şirketinin başaramadığı bir işi gerçekleştirmeyi hedefliyor: Yalnızca bilim insanlarının katılabileceği bir yarışmayla istedikleri bileşimin yapılması.

Şirket, bu içeceğin naturel olmasını, kalori içermemesini ve içecekler veya gıdalarla karıştığında tıpkı keyfi vermeye devam etmesini istiyor. Yalnız firmanın bir şartı mevcut: Bileşimde şekerotu ve keşiş meyvesi bulunmayacak.

Coca-Cola’nın düzenlemiş olduğu bu müsabaka, firmanın dış basında “Herkül’ün başarabileceği zor görev” şekilde da tanımlanan ve 4,8 trilyon dolarlık paketlenmiş gıda endüstrisinin senelerdir çözmeye çalıştığı sorunlardan biri. Kısacası firma, bu sorunu çözebilene 1 milyon dolar mükafaat verecek.

Şirket geçtiğimiz günlerde kutu kolaların tasarımında bir değişikliğe gitmiş, bir ad değişikliği yüzünden de çoğu kullanıcının kafasında soru işaretleri oluşturmuştu.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar