Apple yeni iPhone'u almak için alışılmadık derecede uzun süre bekletebilir

Apple yeni iPhone'u almak için alışılmadık derecede uzun süre bekletebilir
Kaynak: iDropNews

Tüm işaretler, Apple'ın geleneği kırmak üzere olduğunu ve gelecek nesil iPhone için alışılmadık derecede uzun süre bekleyeceğini önermiş görünüyor.

KGI Securities'den değerli Apple analisti Ming-Chi Kuo, Cupertino'nun hafif OLED iPhone'u için seri üretime başlayabileceğini, 9to5Mac'in de bildirdiğini bildirdi.

Analist, üretimin Ağustos / Eylül standart periyodu yerine Ekim / Kasım ayına geri döndürüleceğini iddia ediyor. Bununla birlikte, iteratif 7S modellerinin zamanında inmesini bekliyor.

Kuo, gecikmenin başlıca nedeni olarak, özel OLED panelleri, yeni 3D Touch modülleri ve 3D algılama kameraları da dahil olmak üzere birkaç yeni bileşenle zincir sıkıntısı yaşandığını belirtti.

Rapor, yatırım bankacılığı firması Drexel Hamilton'un önceki analizine paralel bir şekilde düştüğü için telefonun her zamankinden daha sonra gelebileceğini ima etti.

Kuo, gecikmenin muhtemelen Apple'ın takvim yılı satışlarında bir çöküntü bırakacağına spekülasyon yapmaya devam ediyor; bu da rakiplerin Apple'ın yeni iPhone'la rekabet etmek için kendi çerçevesiz telefonlarını başlatmak için ihtiyaç duyduğu ek süreyi kullanabileceğini gösteriyor.

KGI Menkul Kıymetler, bu gelişmeleri göz önüne alarak, 110 milyon olan 80-90 milyon adete düşen sevkıyat tahmini (yinelemeli 7S modelleri ve yeni iPhone 8 dahil olmak üzere) düşürdü.

Bu arada, Apple'ın yeni iPhone'unu Eylül ayında imzaladığı donanım olayı sırasında duyurması bekleniyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar