Airbus A320 Uçağının Motor Kabının Üretimi Türkiye' de Yapılacak

Airbus A320 Uçağının Motor Kabının Üretimi Türkiye' de Yapılacak

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. Veya kısa adıyla TUSAŞ, web sitesi üzerinden yapmış olduğu izahat ile Airbus A320 Neo’nun Pratt and Whitney (PW) motor kabuğu tasavvur ve üretim ihalesini kazandığını duyurdu.

TUSAŞ’ın üreteceği motor kabuğu havacılık sektörüne doğrultu veren ve Boeing’in en büyük rakibi olan tayyare üreticisi Airbus’ın, PW P1100G-JM jet motorunun kullanıldığı Airbus A320 Neo uçağında kullanılacak olan.

 

 

A320 Neo uçağı için TUSAŞ motor kalıbı üretecek!

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde üretilecek olan motor kabuğu, uçağın motorlarını dış etkenlerden korumanın yanı sıra motor üzerindeki hava direncini azaltarak uçağın aerodinamik verimliliğinin artırılmasını sağlıyor.

 

 

İmzalanan sözleşmeye gore TUSAŞ, platform ömrü boyunca tek kaynak olarak üretime devam edecek. Bunun bir ilk olmadığını, şirketin daha ilkin öteki modeller için parça üretimi gerçekleştirdiğini belirtmek isteriz.

Airbus A350 XWB‘nin kanatçıklarının tasavvur ve üretiminin yanı dizi, A330 dümenleri ile A320‘nin 18 ve 19 numaralı geri panellerinin ve arka gövdelerinin üretimine Ankara’da başarıyla devam ediliyor.

Benzer İçerikler

Facebook Yorumları

Yorumlar